A növényt megtámadta a pajzstetű, amit felszívódó rovarölővel kell megpermetezni. Érdemes a leveleket szappanos vagy rovarölős vattával áttörölni, hogy a nehezen eltávolítható rovaroktól megszabadítsuk a növényt. A kárósítók a levél fonákján és a zsenge hajtásoknál találhatóak.
A selyemfényű puszpángmoly és annak hernyója okozza a problémát. A beszőtt hálóban fejlődik ki a moly, amely 4 centiméteresre nő és fehér szárnya van barna szegéllyel. A leveleket a hernyó rágja le.
Védekezési mód: A fertőzött ágak eltávolítása és megsemmisítése mechanikusan illetve permetezés, acetamiprid és diflubenzuron hatóanyagú rovarölő szerek keverékével. 8- 10 nap múlva meg kell ismételni a permetezést és mivel évente 3 nemzedéke fejlődik a kártevőnek, így figyelni kell, ha megjelenik újból a hernyó ismét permetezni szükséges.
Két betegség okozhatja a problémát: Az egyik a gnómiás foltosság, amely a levélen és a dió külső héján megjelenő barnás fekete foltokban nyilvánul meg, erre fungicides permetezéssel kell védekezni az év folyamán többször, illetve ősszel el kell távolítani a lehullott leveleket.
A másik a baktériumos megfeketedés, amely a termés zöld héján jelentkezik, azzal hogy megfeketedik és folyamatosan nő ennek a mérete, idővel a termés hozama csökken. Többszöri penkonazol tartalmú növény védőszeres permetezés és a lehullott termés eltávolítása a védekezési mód.
A tujának nagyon sok károsítója lehet, így minden képen hozzanak magukkal a beteg részből egy ágat, hogy azt mikroszkóppal megvizsgáljuk. Lehetséges betegségei közt az atka, gomba, moly, fényes bogár, pajzstetű, szú bogár lehetnek. Mindegyiknek más a védekezési módja, így arra egyedileg állítjuk össze a permetszert.
A levél vagy annak egy része megnagyobbodik ráncos, fodros lesz. Színük előbb sárgás- zöld, - barna, majd piros lesz, később lehullnak a fáról, de lehet a termés is lepotyog A hajtásokon és a vesszőkön kisebb megvastagodás, deformáció látható. A terméseken dudorok figyelhetők meg.
Védekezésnél nagyon fontos a tavaszi rezes lemosó permetezés, egérfüles és leveles állapotban a felszívódó szeres difenokonazol hatóanyagú permetezés.
Kora tavasszal és ősszel ajánlatos füvesíteni, a nyári vetést gyakran kell locsolni a kiszáradás veszélye miatt.